„Pomorskie – dobry kurs na edukację”

Departament Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego pod hasłem „Pomorskie – dobry kurs na edukację” realizuje systemowe regionalne projekty edukacyjne współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Gdańskie Gimnazjum „Lingwista” przystąpiło do realizacji projektu „Pomorskie – dobry kurs na edukację. Wyrównywanie szans edukacyjnych w regionie poprzez programy rozwojowe” celem stworzenia jak najlepszych warunków dla rozwoju w zakresie przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, humanistycznych, języka angielskiego. Udział w dodatkowych zajęciach ma pomóc uczniom rozwijać kompetencje kluczowe i społeczne. Przewiduje się również realizację zajęć sportowych, które pozwolą uczniom rozwijać wytrwałość, zaangażowanie, umiejętność współpracy w zespole, a także pracy nad sobą. Dodatkowo uczniowie w ramach projektu będą otoczeni opieką psychologiczno-pedagogiczną.

Projekt systemowy „Pomorskie – dobry kurs na edukację. Wyrównywanie szans edukacyjnych w regionie poprzez programy rozwojowe” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i budżetu państwa w ramach Poddziałania 9.1.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013.