Odwiedziny zaprzyjaźnionej szkoły ze Szwecji

15 maja 2009 roku mieliśmy okazję gościć zaprzyjaźnioną grupę młodzieży ze Szwecji. Z niecierpliwością wyczekiwaliśmy gości, dla których uczniowie Gdańskiego Gimnazjum „Lingwista” przygotowali prezentację szkoły oraz program artystyczny. Bawiliśmy się wspólnie przy takich utworach jak „Dumka na dwa serca”, „Cara mia” oraz przebojach Abby. Uczniowie ze Szwecji zaprezentowali wiele ciekawych informacji dotyczących nie tylko ich szkoły, ale również ich kraju. Popołudnie spędziliśmy razem zwiedzając najciekawsze i najbardziej imponujące części miasta, o których nasi uczniowie mieli wiele do powiedzenia. Spotkanie zakończyliśmy w pierogarni, gdzie atmosfera zachęcała do rozmów i nawiązywania przyjaźni.