Nadanie imienia Hymnu Narodowego

Uroczystość nadania imienia Hymnu Narodowego Gdańskiemu Gimnazjum „Lingwista” połączona z obchodami X-lecia Gimnazjum oraz XX-lecia Gdańskiej Szkoły Podstawowej „Lingwista” im. Zjednoczonej Europy odbyła się w sobotnie popołudnie 21 maja 2011 r. w Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie.

Honorowym gościem uroczystości był Bogdan Borusewicz – Marszałek Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, który z okazji nadania Gdańskiemu Gimnazjum „Lingwista” imienia Hymnu Narodowego złożył szkole gratulacje wraz z życzeniami dalszych sukcesów. Gdańskie Gimnazjum „Lingwista” jest jedyną w Polsce szkołą noszącą imię Hymnu Narodowego.

Podczas sobotnich uroczystości obu szkołom nadano sztandary, aktu nadania sztandarów dokonał Grzegorz Ostrowski – Prezes Zarządu Nadbałtyckiego Centrum Edukacji „Oświata-Lingwista” – organu prowadzącego obie szkoły.

Zarząd „Oświata-Lingwista” przekazał dary dla Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie, które uroczyście wręczyli uczniowie obu szkół.

Oprawę artystyczną uroczystości zapewniły występy chóru Akademii Marynarki Wojennej w Gdańsku imienia Bohaterów Westerplatte, orkiestry Portu w Gdańsku oraz Kaszubskiego Zespołu Pieśni i Tańca, który zaprezentował program „Suita Narodowa z okresu Księstwa Warszawskiego”.

Uczniowie Gdańskiego Gimnazjum „Lingwista” przygotowali inscenizację historyczną pt. „Od powstania Mazurka do niepodległości”.

Artykuł internetowej gazety kościerskiej Kościerski Express – zobacz

Prezentacja [EXE] – pobierz