Jezioro Jasień – Nasze Jezioro

W roku szkolnym 2013/2014 w Gdańskim Gimnazjum „Lingwista” realizowany był projekt Nasze Jezioro – Nasza Sprawa. Już po raz kolejny obiektem naszych działań było Jezioro Jasień w Gdańsku.

W trakcie trwania tegorocznej edycji projektu kontynuowaliśmy dotychczasowe prace, jak również skupiliśmy się na nowych aspektach związanych z ochroną środowiska oraz popularyzowaniem informacji na temat Jeziora wśród mieszkańców Trójmiasta.

Działania skupiały się również na aktywizowaniu i informowaniu społeczności lokalnych. Grupę docelową stanowiły: społeczność Nadbałtyckiego Centrum Edukacji wraz z rodzicami, mieszkańcy sąsiadujący z jeziorem oraz mieszkańcy osiedla Siedlce. (ok. 3000 osób)

Serdecznie zachęcamy do przeczytania szczegółowego raportu dostępnego tutaj: jasien_raport

Praca nad projektem udokumentowana została również w prezentacji: jasien_prezentacja

A tak wyglądało to w praktyce 🙂