XII FINAŁ MEGAOLIMPIADY WIEDZY

W sobotę, 8 kwietnia 2017 roku odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom MEGAOLIMPIADY WIEDZY – konkursie o zasięgu wojewódzkim, zorganizowanym przez Gdańskie Szkoły Lingwista, w tym nasze gimnazjum. Konkurs objęty patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty i Gazety Wyborczej cieszył się, jak co roku, bardzo dużym zainteresowaniem – wzięło w nim udział 1473 uczniów z województwa pomorskiego. Spośród wszystkich uczestników wyłonionych zostało 152 laureatów. Wśród nich znaleźli się również nasi uczniowie:
Wielki sukces, bo tytuł laureata aż z dwóch przedmiotów, odnieśli:
Arkadiusz Czarkowski – laureat z matematyki i fizyki
Jakub Tomaszewski – laureat z biologii i chemii
Laureatem została również Hanna Zawistowska – z języka angielskiego
Nagrodę specjalną – redaktora Gazety Wyborczej Trójmiasto otrzymał, z czego jesteśmy bardzo dumni, nasz uczeń – Marek Arasimowicz z klasy III B. Marek świetnie wywiązał się z zadania, które polegało na napisaniu mini felietonu na temat wybranego aspektu otaczającej rzeczywistości. Laureat nagrody redaktora GW stworzył felieton zaangażowany. Przygląda się w nim rówieśnikom uzależnionym od smartfonów, portali społecznościowych i szukania pokemonów – pisze Anna Dobiegała w artykule GW z 9 kwietnia.
Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.