SZKOLNE ELIMINACJE DO WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PIOSENKI MIĘDZYNARODOWEJ

12 kwietnia w naszej szkole odbył się Koncert Preselekcyjny do Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Międzynarodowej, którego jesteśmy organizatorami.

Do konkursu zgłosiło się sześcioro młodych artystów, którzy zaprezentowali cztery muzyczne propozycje:

  • Alicja Kalwat, Sonia Obłuska – Rather be
  • Martyna Żydzis – People help the people
  • Michalina Karpus – How far I will go
  • Iga Krzemińska, Natalia Koperska – Rolling in the deep

O wyborze reprezentanta decydowało jury, w którym zasiadali: p. Elżbieta Dobrowolska, p. Konrad Radlak oraz p. Tomasz Ogrodnik, a także przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. W wyniku głosowania bilet do finału i tytuł reprezentanta Gdańskiego Gimnazjum „Lingwista” im. Hymnu Narodowego wywalczyły Iga Krzemińska i Natalia Koperska.

Serdecznie gratuluję wszystkim występującym bardzo dobrych występów. Chciałbym również serdecznie podziękować Antoniemu Ambroziakowi, Markowi Arasimowiczowi za pomoc przy nagłośnieniu oraz Lukasowi Chmarzyńskiemu i Jarosławowi Jaśko za bardzo dobre prowadzenie koncertu.

Tomasz Ogrodnik, koordynator konkursu