Warsztaty „Terapia śmiechowa”

W ostatnim czasie klasa 1a z Gdańskiego Gimnazjum Lingwista uczestniczyła w wyjątkowych warsztatach pod tytułem „Terapia śmiechowa”. Warsztaty odbywały się w budynku Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego „Lingwista”, a były zorganizowane przez  wolontariuszkę z Fundacji Dr Clown. Wydawało się, że wyjście będzie polegać tylko na śmianiu się, ale to było coś więcej.

Na początku każdy z nas się przedstawił. Pierwszym zadaniem było zapoznanie się z Fundacją Dr Clown. Uczniowie podzielili się na grupy i każda z nich musiała wyszukać informacje z Internetu, bądź z ulotek, na temat fundacji. Okazało się, że wolontariusze tej organizacji chodzą po szpitalach i rozbawiają chore dzieci, by nie myślały o chorobie oraz organizują zbiórki pieniędzy.

Podczas warsztatów nabywaliśmy umiejętności, które każdy wolontariusz fundacji mieć powinien – uczyliśmy się kręcić talerzem na patyku, robić zwierzątka z balonów. Powstało wiele interesujących arcydzieł. To była dobra zabawa.

Powiedzenie, że śmiech to zdrowie, to nie są puste słowa. Zdałem sobie sprawę, że rzeczywiście, gdy ktoś nas rozśmiesza, to szybko mijają nam smutne myśli i złe nastawienie, że umiejętność śmiania się wzmacnia nasze poczucie wartości, a nawet uśmierza ból.

Podczas zajęć naprawdę dobrze się bawiliśmy. To wyjście uważamy za wyjątkowo udane i czekamy na więcej takich.

Tomasz Lewandowski, Biały Kruk