Walentynki w naszej szkole!

Dzień 14 lutego znany powszechnie jako Walentynki, jest międzynarodowym dniem wyznawania miłości, obchodzonym na całym świecie. Właśnie tego dnia Święty Walenty wysłał do swojej wybranki list miłosny z podpisem Od Twojego Walentego. W naszej szkole ten dzień miał dla nas szczególne znaczenie, ponieważ Samorząd Szkolny zadbał o to, byśmy świetnie się bawili. Zorganizował apel, na którym mogliśmy podziwiać zabawne przedstawienie o miłości w wykonaniu uczniów klas pierwszych profilu teatralnego, film o miłości i randkę w ciemno.
Sztuka teatralnego była o tym, jak miłość wyznawało się w różnych epokach między innymi w: starożytnej Grecji, średniowieczu, renesansie i współcześnie. Dowiedzieliśmy się, czemu Parys wybrał dar jednej z bogiń, ile znaczyło pokazanie stopy w średniowieczu, dlaczego Romeo był taki arogancki oraz jak porozumiewać się z ukochanym w dobie Internetu. A to był dopiero początek – najstarsi uczniowie naszej szkoły przygotowali zabawny film o romantycznym spotkaniu dwojga ludzi – ich oczekiwaniach i bezwzględnej rzeczywistości. Potem mogliśmy wziąć udział w Randce w ciemno, a na koniec jeden z naszych rówieśników rozwiązał Walentynkowy Quiz. Następnego dnia samorząd szkolny rozdał nam romantyczne liściki od cichych wielbicieli i wielbicielek.
Ada Jażdżewska, Biały Kruk