Kolejny rajd Szkolnego Koła Turystycznego

26 lutego grupa uczniów Szkolnego Koła Turystycznego mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych brała udział w trójmiejskich grach parkowych na trasie tułacz w okolicach Kozaczej Góry.

Uczestnicy mieli do pokonania trasę kilku kilometrów , na podstawie mapy topograficznej odnajdywali dane punkty w terenie przedzierając się przez chaszcze, grzęznąc w błocie ratowali mapy – podstawowe źródło informacji o obszarze na którym przebywali.

Uczniowie mieli okazję pobiegać w lesie, wejść na wieżę widokową , sprawdzić soje umiejętności nawigacyjne, a na koniec zjeść gorącą zupę z soczewicy oraz napić się herbaty.

Wszystkie grupy ukończyły z bardzo dobrym wynikiem zawody , otrzymały pamiątkowe medale i w wyśmienitych humorach udali się na gorący niedzielny obiad .