Uczniowie Gdańskiego Gimnazjum „Lingwista” w Niemczech

Ten projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt lub publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną.

Flensburg to urokliwe miasto portowe w północnej części Niemiec. Właśnie w tym mieście spotkali się ponownie uczniowie Gdańskiego Gimnazjum „Lingwista” z uczniami ze szkół partnerskich z Niemiec, Włoch, Rumunii, Szwecji i Grecji.

Jest to już kolejny rok realizacji projektu „Mosty” w ramach programu „Uczenie się przez całe życie. Comenius”. Tym razem uczniowie „budowali mosty” poprzez udział w licznych zajęciach sportowych w szkole oraz parku linowym. Uczestniczyli oni również w wycieczkach między innymi do osady Wikingów oraz Lubeki.