Spotkanie szkół partnerskich we Włoszech

W marcu uczniowie Gdańskiego Gimnazjum „Lingwista” im. Hymnu Narodowego uczestniczyli w wymianie młodzieży we Włoszech. Szkołą goszczącą uczniów i nauczycieli ze szkół partnerskich z Polski, Turcji, Portugalii, Hiszpanii, Niemiec i Francji była Scuola Secondaria di 1 Grado Dante Alighieri w Modugno.

Spotkanie we Włoszech to kolejny etap realizacji projektu „Our Heritage – let’s know and preserve it” w ramach programu „Uczenie się przez całe życie” Comenius.  Działania projektowe rozpoczęła prezentacja dziedzictwa UNESCO znajdującego się w regionie Apuglia przygotowana przez uczniów szkoły w Modugno.  Podczas kolejnych dni odbyły się wycieczki do Castel del Monte, pol. Zamek na Górze – zamek zbudowany w 1240 przez Fryderyka II Hohenstaufa. Zamek ten uznawany jest za jedno z najdoskonalszych dzieł architektonicznych średniowiecza. Kolejne atrakcje to zwiedzanie stolicy prowincji Bari i regiony Apulia, gdzie grupa młodzieży i nauczycieli została uroczyście przywitana i ugoszczona przez prezydenta regionu. Podziw budziła Castellana Grotte – system grot odkrytych w 1938 oraz Alberobello słynący z unikatowych form budownictwa – domów typu trulli, które są okrągłe i mają stożkowate dachy z kamienia. Trulli wpisane zostały na Listę Światowego dziedzictwa UNESCO.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć 🙂

Projekt ten realizowany jest przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt lub publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną.