„Mikołajki po niemiecku”

Dnia 14 grudnia 2012 r. odbyły się w naszej szkole „Mikołajki po niemiecku”, które jak co roku obfitowały w wiele atrakcji. To cykliczne wydarzenie jest formą promocji języka niemieckiego i kultury krajów niemieckojęzycznych. W tym roku przybrało ono formę jarmarku świątecznego (Weihnachtsmarkt) z pięknie przygotowanymi przez uczniów stoiskami, na których zakupić można było tradycyjne świąteczne słodkości (dochód ze sprzedaży został przekazany na cele charytatywne).  Dodatkowo obejrzeliśmy świąteczne przedstawienie przygotowane przez klasę IIIC, dowiedzieliśmy wielu ciekawych informacji na temat świąt i jarmarków świątecznych w Niemczech i kolędowaliśmy po niemiecku. Przeprowadzony został także konkurs słówek i wyłoniono laureatów konkurs na najciekawszy list do świętego Mikołaja/wiersz o tematyce świątecznej. Całe wydarzenie wprowadziło wszystkich w prawdziwie świąteczny nastrój.