Festyn Mikołajkowy

W dniu 6.12.2016r uczniowie naszej szkoły po raz kolejny brali udział w zorganizowanym na placyku Malczewskiego FESTYNIE MIKOŁAJKOWYM. Na stoiskach obsługiwanych przez naszych kolegów i koleżanki można było zakupić akcesoria świąteczne – stroiki, bombki, świeczniki. Większość przygotowana została przez uczniów zajęć rękodzieła, ale niektóre były dość niezwykłe – bo autorstwa nauczycieli, a nawet Pani dyrektor, która samodzielnie zrobiła przepiękną bombkę. Kreatywnością wykazali się też Pan Ropel czy Pan Męczykowski, którego bombki, zrobione z pocisków, cieszyły się wielkim powodzeniem. Ponieważ towarzyszyła nam pogoda typowo grudniowa nie zabrakło ciepłej herbaty czy kawy. Można też było kupić ciasto i babeczki autorstwa naszych uczniów. Całość wydarzenia wzbogaciły występy chóru szkolnego, który zaprezentował repertuar świąteczny i przedstawienie profilu teatralnego klas pierwszych, które oparte było na motywach powieści K. Dickensa, Opowieść wigilijna. Towarzyszyły nam też kucyki z sopockiego Hipodromu, które z wdziękiem karmione były marchewkami przez najmłodszych gości. Mimo niesprzyjającej aury na festynie było bardzo miło i nastrojowo. Zebrane pieniądze zostały przekazane za cele charytatywne.

Biały Kruk Katarzyna Orzołek