Zajęcia w poniedziałek 11 stycznia 2010 r.

Klasa IIB wyjeżdża do Władysławowa na Błękitną Szkołę

Odwołane są zajęcia terapii dla osób z orzeczeniem o dysleksji, dysgrafii i dysortografii
Odwołany jest taniec i samoobrona (klasa IA i IB)

1 godz. lekcyjna
Klasa IIC – historia

Klasa IIA i IIC o godz. 11:00 wychodzą na lekcję biologii do Ogrodu Zoologicznego w Oliwie pod opieką p. Lucyny Sukiennik, p. Anny Zienkiewicz i p. Łukasza Świniarskiego (bilet wstępu do ZOO 6 zł + 2 godzinne bilety ZKM).

Podczas zaplanowanych zajęć, które odbywać się będą w herpetarium przewidziano omówienie wybranych zagadnień z biologii gadów żyjących na terenie Polski oraz na świecie. Pracownicy dydaktyczni Oliwskiego Zoo przygotowali wiele ciekawostek z zakresu zachowania się, rozmnażania i hodowli tych zwierząt.
W związku z przystąpieniem Oliwskiego ZOO do stowarzyszenia EAZA (Europejskie Stowarzyszenie Ogrodów Zoologicznych i Akwariów) zostaną przedstawione dzieciom przyczyny zagrożenia i sposoby ochrony „współczesnych dinozaurów”.
Miejski Ogród Zoologiczny bierze aktywny udział w międzynarodowych programach na rzecz ratowania ginących gatunków. Działania kampanii CITES przyczyniły się m.in. do całkowitego zakazu handlu rogami nosorożców i ciosami słoni.
Podczas lekcji przewidziano uczestnictwo „żywych środków dydaktycznych” (ale to ma być niespodzianka dla młodzieży…)
Wszyscy pragniemy, aby wizyta w zoo rozbudziła poczucie współodpowiedzialności za los dziko żyjących zwierząt oraz poszerzyła wiedzę młodzieży o ponadprogramowe treści dotyczące bioróżnorodności gadów. Wierzymy, że mamy jeszcze szansę ocalić je dla przyszłych pokoleń.