Wymiana polsko-niemiecka z Friedrich-Wilhelm- Schule (Eschwege / Niemcy)

Po wizycie uczniów i nauczycieli z Friedrich-Wilhelm- Schule w naszym gimnazjum w Gdańsku, w październiku 2016r. w ramach wymiany polsko-niemieckiej, przyszedł czas na spotkanie w Niemczech. 22 maja 2017 roku 13 uczniów Gdańskiego Gimnazjum „Lingwista” im. Hymnu Narodowego wraz z opiekunami: Anną Sulżycką, Bożeną Klein i Panią Dyrektor Małgorzatą Stępniak udało się w podróż do Eschwege w Niemczech. Po długiej podróży, powitaniu przez Dyrektora Szkoły i wspólnym śniadaniu mieliśmy okazję uczestniczyć wraz z naszymi partnerami z wymiany w lekcji angielskiego. Pierwszego dnia mieliśmy także okazję zwiedzić szkołę i poznać uroki miasta Eschwege. W kolejnych dniach uczestniczyliśmy wspólnie w wycieczkach podczas których poznawaliśmy historię i zabytki Północnej Hesji. Byliśmy w Landesmuseum w Kassel, udaliśmy się na długi spacer po Berg- Park Wilhelmshȍhe gdzie mieliśmy okazję podziwiać wodospady i fontanny. Ostatniego dnia odwiedziliśmy także Grenzmuzeum Schifflersgrund gdzie zapoznaliśmy się z powojenną historią terenów znajdujących się w okolicy Eschwege. Poza zwiedzaniem ciekawych miejsc i zdobywaniem nowych wiadomości mieliśmy także okazję do doskonalenia swoich umiejętności posługiwania się językami obcymi oraz do spędzania czasu wspólnie z partnerami i ich rodzinami. 27 maja 2017 pełni wrażeń wróciliśmy do Gdańska i czekamy na kolejne spotkanie z uczniami Friedrich-Wilhelm- Schule.