Wyjścia w dniu 23 czerwca 2010 r.

Klasy pierwsze wychodzą na blok doświadczalny do rezerwatu „Ptasi Raj” w Wyspie Sobieszewskiej.

W programie:
1. Procesy zewnętrzne kształtujące powierzchnię Ziemi:
– budująca i niszcząca działalność morza
– akumulacyjna działalność wiatru
2. Formy ochrony wybrzeża morskiego
3. Kształcenie umiejętności posługiwania się mapą
– orientowanie topograficzne mapy
– orientowanie mapy według kompasu
4. Obserwacje ornitologiczne w terenie

Wyjście ze szkoły o godz. 8:30. Opiekunowie: p. Monika Białas, p. Bożena Klein, p. Anna Sulżycka, p. Marcin Radawiec, p. Łukasz Świniarski.

Klasy drugie i trzecie w ramach edukacji regionalnej zwiedzają z przewodnikiem fort Góry Gradowej. Fascynująca historia i tajemnice, jakie kryją dawne budowle militarne zaadaptowane na Centrum Hewelianum.

Wyjście ze szkoły dla klas IIA, IIIA, IIIB o godz. 8:30. Opiekunowie: p. Kinga Pokojska, p. Anna Zienkiewicz, p. Agnieszka Pawłowska. Wyjście ze szkoły dla klas IIB, IIC, IIIC o godz. 10:15. Opiekunowie: p. Katarzyna Bielicka, p. Kamila Krzemieniewska, p. Sylwia Łuczak.