Wojewódzki konkurs Historia Hymnu Narodowego

Gdańskie Gimnazjum „Lingwista” im. Hymnu Narodowego zaprasza uczniów szkół podstawowych i gimnazjów województwa pomorskiego do wzięcia udziału w konkursie wojewódzkim Historia Hymnu Narodowego objętym patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty oraz patronatem honorowym – Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie – Oddział Muzeum Narodowego w Gdańsku.

Konkurs ma na celu popularyzację wiedzy na temat historii Hymnu Narodowego, poznanie kontekstu powstania i dziejów Legionów Polskich we Włoszech oraz wybitnych Polaków związanych z tymi wydarzeniami; poznawanie przez młodzież losów Pieśni na przestrzeni wieków, umacnianie tożsamości narodowej uczniów i wartości patriotycznych poprzez ich związek z historią swojego narodu.

Regulamin konkursu uwzględnia także cele dydaktyczne wynikające z programu szkolnego.

                                                               Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie

                                               Organizatorzy konkursu

                                               Gdańskie Gimnazjum „Lingwista” im. Hymnu Narodowego

Regulamin oraz karta zgłoszenia do pobrania:

Karta zgloszenia do konkursu
Tytuł: Karta zgloszenia do konkursu (0 click)
Podpis:
Filename: hymn_narodowy_karta_zgloszenia.doc
Rozmiar: 53 KB
Regulamin konkursu (aktualizacja: 3 października)
Tytuł: Regulamin konkursu (aktualizacja: 3 października) (0 click)
Podpis:
Filename: hymn_narodowy_regulamin_konkursu_2014_2015.pdf
Rozmiar: 398 KB