Wielostronny partnerski projekt szkół Comenius

Ten projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt lub publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną.

Szkoła realizuje wielostronny partnerski projekt szkół Comenius – Program „Uczenie się przez całe życie” pt. „Bridges” („Mosty”).

W ramach projektu Gdańskie Gimnazjum „Lingwista” współpracuje z następującymi szkołami:
– Kurt-Tucholsky Schule Europaschule (Flensburg, Niemcy)
– Högsätra Skola (Sztokholm, Szwecja)
– 5th General Lyceum of Katerini (Katerini, Grecja)
– Liceo Statale Galileo Galilei (Caravaggio, Włochy)
– Spiru Haret Pedagogical Highschool (Buzau, Rumunia)

POBIERZ PREZENTACJĘ

W roku szkolnym 2010/2011 Gdańskie Gimnazjum “Lingwista” rozpoczęło realizację projektu ‘Brigdes’ („Mosty”) we współpracy ze szkołami z Niemiec (Kurt-Tucholsky Schule Europaschule, Flesburg), Włoch (Liceo Statele Galileo Galilei, Caravaggio), Rumunii (Spiru Haret Pedagogical High School, Bazau), Grecji (5th General Lyceum of Katerini, Katerini) oraz ze Szwecji (Högsätra Skola, Sztokholm).
Projekt ten ma na celu budowanie więzi międzynarodowej niwelowanie różnic kulturowych. Uczniowie mają okazję nawiązania kontaktu i wymiany doświadczeń oraz informacji dzięki jednoczesnej pracy nad projektem etwinnig’owym. Oto pierwsze wyróżnienie zdobyte przez zespół uczniów pracujących na platformie Twinspace – ‘Brigdes’.