Uczniowie Gdańskiego Gimnazjum „Lingwista” we Włoszech

Ten projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt lub publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną.

W maju uczniowie Gdańskiego Gimnazjum „Lingwista” uczestniczyli w kolejnej wymianie w ramach programu Comenius. Pobyt we Włoszech, rozpoczął się krótkim koncertem z okazji rocznicy zjednoczenie tego państwa. Podczas wizyty w Caravaggio uczniowie integrowali się, biorąc udział w zajęciach sportowych – joga przy żywych rytmach muzyki i tworzenie układów tanecznych w grupach, piesza wycieczka na szczyt góry Monteisola, która stanowiła wyzwanie dla wielu osób. Wycieczka do Bergamo oraz Wenecji i Murano stała się okazją do zapoznania z historycznym dziedzictwem Włoch oraz architektonicznym pięknem licznych mostów.