Szkolny Dzień Matematyki

14 marca, w Międzynarodowy Dzień Liczby Pi, uczniowie klasy IIB wraz ze swoim nauczycielem – p. Tomaszem Ogrodnikiem przygotowali Szkolny Dzień Matematyki. Impreza ta została przygotowana w ramach prowadzonego w tej klasie projektu edukacyjnego “W świecie liczb”.

Dla uczniów klas I – III przygotowane zostały liczne stanowiska z zadaniami dostosowanymi do realizowanego materiału:

• quiz matematyczny “MatQuiz”, w którym można było sprawdzić swoją wiedzę z zakresu matematyki,
  • Magiczna kostka – Kostka Rubika,
  • Salon gier, w którym przygotowane były dwie gry (wprowadzające słownictwo matematyczne w j. angielskim memory oraz sprawdzająca wiedzę z zakresu podstawowych własności figur gra planszowa),
  • “Matematyka w kawałkach” z okazją przyjrzenia się sylwetkom sławnych matematyków,
  • “Pokój ciekawostek” z najciekawszymi informacjami dotyczącymi liczby pi,
  • “Sala kinowa” z przygotowanym filmem,
  • “Numerologia”, gdzie można było obliczyć swoją liczbę osobistą oraz dowiedzieć się o swoich cechach,
  • Escaperoom z wykonaną przez uczniów klasy IIB bombą!

Po podliczeniu punktów, które zdobywać można było na poszczególnych stanowiskach, nauczyciele matematyki postanowili nagrodzić po dwie klasy z każdej grupy (klasy I oraz klasy II i III):

• w klasach pierwszych: I miejsce – kl. ID (125 pkt), II miejsce – kl. IC (124 punkty)
  • w klasach drugich i trzecich: I miejsce – kl. IIC (108 pkt), II miejsce – kl. IIA (105 pkt)

Uczniom klasy IIB dziękuję za zaangażowanie, przygotowanie oraz zapał, z jakim prowadzili swoje stanowiska.

Kierownik projektu edukacyjnego klasy IIB

Tomasz Ogrodnik