Realizacja bloku przyrodniczego podczas multimedialnego wykładu w dniu 16 października 2012 r.

W dniu 16 października 2012 r. uczniowie klas pierwszych realizują blok przyrodniczy podczas multimedialnego wykładu „SPOTKANIE Z ASTRONOMIĄ”.

W programie spotkania:

1. Multimedialna prelekcja edukacyjna – niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju wykład popularnonaukowy bogato ilustrowany wspaniałymi materiałami wizualnymi.
  2. Pokaz niezwykłego zjawiska astronomicznego – całkowitego zaćmienia Słońca – autorski reportaż z ekspedycji do Meksyku.
  3. Teleskopowy pokaz wybuchów na Słońcu i plam słonecznych przy pomocy specjalistycznych teleskopów m in. teleskopu z filtrem H-alpha.

Tematy przewidziane w ramach prelekcji to m.in.:

• Historia Astronomii oraz jej zastosowanie w różnych dziedzinach
  • Poznawanie skali i struktury Wszechświata
  • Narodziny, życie i koniec świecenia gwiazd
  • Układ Słoneczny, powstanie planet, rodzaje i warunki na nich panujące
  • Ziemia jako niezwykła planeta oraz kwestia życia pozaziemskiego
  • Ekologia – m.in. czym jest efekt cieplarniany, jak go odkryto i jakie wywołuje skutki

Zbiórka przed szkołą o godz. 8:00
Rozpoczęcie wykładu w Multikinie o godz. 9:00
Zakończenie zajęć o godz. 12:00
Opiekunowie: K. Hejnicki, R. Zalewski, J. Gaweł, G. Kasperski

ZMIANY W PLANIE DLA POZOSTAŁYCH KLAS DOSTĘPNE BĘDĄ W ZASTĘPSTWACH NA 16 PAŹDZIERNIKA 2012 R.