Rajd pieszy na terenie Gdańska oraz warsztaty astronomiczne w Centrum Hewelianum

Szkolne Koło Turystyczne zaprasza w sobotę 26 stycznia 2013 r. na rajd pieszy na terenie Gdańska oraz na warsztaty astronomiczne w Centrum Hewelianum.

Celem warsztatów astronomicznych „Gwiezdni bohaterowie wg. Jana Heweliusza” jest nie tylko przybliżenie naukowego dorobku patrona Centrum Hewelianum, ale także nauka obserwacji nieba w sposób niewymagający fachowej wiedzy i skomplikowanych przyrządów astronomicznych. Liczymy, że dzięki wspólnej zabawie i naszym praktycznym poradom wielu uczestników zajęć odkryje swoją nową pasję – astroobserwacje.

W sobotę wystawa ma charakter otwarty zwiedzamy ją indywidualnie, jeśli będzie wolny termin w ostatnim tygodniu stycznia udamy się na wystawę po zajęciach lekcyjnych w ramach zajęć szkolnego koła turystycznego.

Zbiórka: budynek LOTu (Brama Wyżynna), godzina 9:00
Niezbędnik: bilety komunikacji miejskiej 2 ulgowe lub karta miejska, zgoda od rodziców do 23 stycznia 2013 r. (osoby, które nie dostarczą zgody, nie biorą udziału w rajdzie).