Projekt profilu teatralnego ŚWIAT BAŚNI

DSC_1344

29 października Gdańskie Gimnazjum „Lingwista” gościło niezwykłych gości – milusińskich ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Gdańsku (klasę IIB) i uczniów Gdańskiej Szkoły Podstawowej „Lingwista” im. Zjednoczonej Europy. Profil teatralny klas drugich przygotował dla młodszych koleżanek i kolegów dwa przedstawienia, które były adaptacją znanych baśni – „Kopciuszka” oraz „Gnomeo i Julii”.

Uczniowie naszego gimnazjum przygotowywali się długo do tej chwili i wypadli wspaniale. Dzieci były zadowolone i podobały im się kreacje bohaterów (co wnioskujemy po oklaskach, a także po tym, że gdy spektakle dobiegły końca, małe dziewczynki rzuciły się z uwielbieniem na aktorów, zwłaszcza na księcia:), chciały zrobić sobie zdjęcie z Kopciuszkiem etc.) Pomiędzy spektaklami dzieci brały udział w quizach, konkursach i zabawach dotyczących baśni. Wszyscy świetnie się bawiliśmy, a realizacja projektu przyniosła uczniom wiele satysfakcji. Na koniec wszyscy zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie.

Dziękujemy naszym milusińskim i ich Paniom za przybycie, a naszej kochanej Pani dyrektor za umożliwienie wystawienia spektakli i obecność na naszych przedstawieniach.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii 🙂

Sara Zduńczyk