Projekt edukacyjny „Zaopiekuj się mną – Jezioro Jasień”

W dniu 18 października 2010 r. uczniowie klas drugich realizują projekt edukacyjny „Zaopiekuj się mną – Jezioro Jasień”.

Harmonogram działań

Grupa biologiczna pod opieką p. Lucyny Sukiennik wyrusza ze szkoły o godzinie 9:00. Uczniowie udają się nad jezioro Jasień w celu pobrania materiału biologicznego do badań, następnie wracają do szkoły i wykonują badania.

Grupa geograficzna pod opieką p. Moniki Białas wyrusza ze szkoły o godzinie 8:15. Uczniowie udają się nad jezioro Jasień – lokalizują i nanoszą na mapę topograficzną terenu miejsca zanieczyszczeń.

Grupa chemiczna pod opieką p. Małgorzaty Stępniak wyrusza ze szkoły o godzinie 8:15 – uczniowie udają się nad jezioro Jasień – pobierają próbki wody i gleby do badań fizykochemicznych.

Grupa artystyczna pod opieką p. Alicji Kuźmy wyrusza ze szkoły o godzinie 9:00 – uczniowie udają się nad jezioro Jasień – wykonują fotografie flory i fauny, dokumentują przebieg pomiarów wykonywany przez inne grupy.

Grupa dziennikarsko-informatyczna spotyka się o godzinie 8:15 w sali nr 201 – uczniowie pod opieką p. Kamili Krzemieniewskiej przygotowują informacje dotyczące projektu na stronę internetową. W godzinach 10:05-13:00 pod opieką p Tomasza Białaszewskiego uczniowie tworzą stronę internetową dotyczącą projektu.