Pomorski Tydzień Edukacji Prawnej

W ramach Pomorskiego Tygodnia Edukacji Prawnej uczniowie klas pierwszych wzięli udział w warsztatach/zajęciach w Sądzie Okręgowym w Gdańsku, które polegały na różnorodnych przedsięwzięciach typu: mediacje rówieśnicze, debata, gra z elementami prawa.

Uczniowie obserwowali dwie symulacje mediacji rówieśniczej dotyczące szkolnych sytuacji konfliktowych. Zajęcia przygotowane zostały przez doświadczonych mediatorów z Centrum Mediacji Szkolnej i Rówieśniczej w Gdańsku i omówione z młodzieżą przez doświadczonego psychologa.
Gimnazjaliści mieli możliwość poczuć atmosferę sądową, grając w grę Prawopolis. Poznali bliżej polskie prawo, mogli wcielić się w rolę prawnika czy adwokata.
Brali też udział w debacie oksfordzkiej przygotowanej przez uczniów klas o profilu prawniczym z II LO w Gdyni na temat:  Ta izba twierdzi, że hejt internetowy powinien być surowo ukarany.