Nadanie imienia Hymnu Narodowego Gdańskiemu Gimnazjum „Lingwista”

W dniu 21 maja 2011 r. o godzinie 10:00 w Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie – Oddział Muzeum Narodowego w Gdańsku odbędzie się uroczystość nadania imienia Hymnu Narodowego Gdańskiemu Gimnazjum „Lingwista” połączona z obchodami X-lecia szkoły.

Miejscem uroczystości będzie Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie – Oddział Muzeum Hymnu Narodowego w Gdańsku, które zostało otwarte 17 lipca 1978 roku jako jedyne tego rodzaju Muzeum na świecie. Siedzibą Muzeum jest barokowy dworek z początku XVIII wieku, w którym urodził się Józef Wybicki, twórca „Mazurka Dąbrowskiego”.
Od 1999 roku Muzeum ściśle współpracuje z Nadbałtyckim Centrum Edukacji „Oświata-Lingwista” w Gdańsku, które przez kilka lat było oficjalnym sponsorem Będomińskiego Muzeum. Dzięki temu Muzeum mogło zakupić szereg interesujących eksponatów wzbogacających zbiory. Przekazywanie eksponatów ma miejsce rokrocznie podczas uroczystego ślubowania klas pierwszych Gdańskiej Szkoły Podstawowej „Lingwista” im. Zjednoczonej Europy oraz Gdańskiego Gimnazjum „Lingwista”, które odbywa się na terenie Muzeum w Będominie w ramach wychowania patriotycznego młodzieży oraz pielęgnowania postawy szacunku dla wartości narodowych.

W związku z przygotowaniami do wyżej wymienionej uroczystości Gdańskie Gimnazjum „Lingwista” organizuje następujące konkursy:

• konkurs historyczny „Dzieje Hymnu Polskiego”
  • konkurs plastyczny „Dzieje Hymnu Polskiego”