Jak stworzyć film – lekcja informatyki w klasie IIa

W minioną środę uczniowie klasy IIa mieli okazję poznać proces tworzenia filmu, który przedstawili im starsi koledzy z klasy IIIc: Janek Hajdul, Paweł Spierewka, Bartek Wiśniewski oraz Jacek Łyskawa. Chłopcy stworzyli już 4 filmy – każdy na podstawie scenariusza ich autorstwa.

Podczas zajęć uczniowie klasy drugiej obejrzeli prezentację, w której zawarte były informacje o procesie tworzenia filmu – od pomysłu do montażu i pierwszego pokazu. Od swoich kolegów otrzymali cenne wskazówki dotyczące tworzenia filmu, które wykorzystają przy realizacji kolejnego już projektu informatycznego.

Na zakończenie spotkania uczniowie wspólnie obejrzeli film „Jak okraść bank? Czyli wiele sposobów na napad” (autorstwa chłopców z IIIc – stworzony już w pierwszej klasie, czyli w roku szkolnym 2013/2014) oraz mieli możliwość zadawania pytań dotyczących przygotowania tej produkcji.