Indywidualne Biegi Przełajowe Gdańskiej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej (rok szkolny 2012/2013)

W eliminacjach Indywidualnych Biegach Przełajowych Gdańskiej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej udział wzięło łącznie 358 biegaczy (152 dziewcząt z 29 szkół i 206 chłopców z 30 szkół). W zawodach nie zabrakło także zawodników i zawodniczek reprezentujących nasze gimnazjum.
Do finału Mistrzostw Gdańskiej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w Indywidualnych Biegach Przełajowych dziewcząt i chłopców, które odbędą się 25 września (wtorek) na stadionie Gdańskiego Ośrodka Kultury Fizycznej zakwalifikowało się łącznie 60 zawodniczek i 60 zawodników, w tym reprezentujących Gdańskie Gimnazjum „Lingwista” dziewcząt oraz chłopców.
Do finału zakwalifikowały się dziewczęta Julia Rutecka, Angelika Wiżyn, Barbara Racieniewska oraz Justyna Chmielewska oraz chłopcy: Wojciech Stępniak, Kuba Kazieńko oraz Bartłomiej Wodyński. Choć kwalifikację uzyskało aż 7 osób reprezentujących naszą szkołę w finale wzięło udział tylko 3 zawodników.
Na gratulację zasługuje przede wszystkim występ naszej zawodniczki Julii Ruteckiej, która w finale zajęła wysoką 19 pozycję (152 osoby startujące) oraz Wojtka Stępniaka który był 28 spośród 206 zawodników i Bartłomieja Wodyńskiego (43).