Gdańskie Gimnazjum „Lingwista” w programie eTwinning

Program eTwinning to inicjatywa Unii Europejskiej mającą zachęcać szkoły do współpracy za pośrednictwem Internetu. Innymi słowy jest to łączenie i współpraca bliźniaczych szkół w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych. eTwinning adresowany jest do krajów członkowskich Unii Europejskiej: Austrii, Belgii, Bułgarii, Cypru, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Litwy, Luksemburga, Łotwy, Malty, Niemiec, Polski, Portugalii, Węgier, Włoch, Rumunii, Słowacji, Słowenii, Szwecji, i Zjednoczonego Królestwa. Terytoria i kraje zamorskie także mogą brać udział. Ponadto, w akcji może brać udział Norwegia, Turcja oraz Islandia.
Inicjatywa eTwinning, będąca jednym z głównych elementów programu Komisji Europejskiej „Uczenie się przez całe życie”, oferuje europejskim szkołom płaszczyznę do porozumiewania się, dzielenia się pomysłami i rozwijania wspólnych projektów on-line. Uczniowie Gdańskiego Gimnazjum „Lingwista” we współpracy ze szkołami z Włoch, Francji, Republiki Czech, Litwy oraz Rumunii przystąpiło do realizacji projektu zatytułowanego ‘School Routines’. Celem projektu było zachęcenie uczniów do wymiany informacji, podjęcia dyskusji na temat oraz porównania codziennego życia szkolnego. Podjęcie powyższej inicjatywy miało na celu doskonalenie trzech obszarów kompetencji, tj. kompetencje językowe, kompetencje techniczne, kompetencje interkulturowe. Językiem komunikacji był język angielski. Uczniowie mieli okazję podnieść swoje umiejętności w zakresie technologii ICT oraz sprawienie, aby stały się one częścią codzienności szkolnej. Owocem współpracy i wysiłków uczniów jest blog – www.schoolmeetingpoint.blogspot.com.
Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia.

Oto odznaka eTwinning przyznawana temu projektowi dla szkół uczestniczących w projekcie.