„Fizyczne ścieżki” – VI edycja konkursu

Konkurs prowadzony jest przez Instytut Problemów Jądrowych im. Andrzeja Sołtana w Świerku oraz Instytut Fizyki Polskiej Akademii Nauk w Warszawie.

Konkurs odbywa się w trzech kategoriach:
a) Praca naukowa – dla pojedynczych uczniów lub zespołów 2-3 osobowych ze szkół ponadpodstawowych. Praca taka może mieć charakter doświadczalny, teoretyczny lub obliczeniowy. Dopuszczalne są również prace dotyczące konstrukcji aparatury badawczej.
b) “Pokaz zjawiska fizycznego” – uczestnikami mogą być pojedynczy uczniowie lub zespoły 2-3 osobowe ze szkół ponadpodstawowych. Przedmiotem konkursu jest przeprowadzenie wykładu obejmującego: pokaz doświadczenia fizycznego, wyjaśnienie obserwowanego zjawiska fizycznego.
c) Esej – uczestnikami może być uczeń/uczennica szkoły ponadpodstawowej. Przedmiotem konkursu jest napisany w języku polskim esej, który ukazuje związki fizyki z cywilizacją, w tym innymi gałęziami nauki, filozofią, kulturą, sztuką lub historią.

Więcej informacji na stronie: http://dsid.ipj.gov.pl/?q=node/38