Europejska młodzież buduje mosty

Ten projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt lub publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną.

Uczniowie Gdańskiego Gimnazjum “Lingwista” wraz z kolegami i koleżankami z pięciu krajów UE w ciągu ostatniego tygodnia budowali mosty w ramach projektu “Uczenie się przez całe życie. Comenius”

Nauczyciele i uczniowie ze szkół ze Szwecji, Grecji, Rumunii, Niemiec i Włoch mieli okazję poznać historię Gdańska, obejrzeć zabytki oraz zagrać w grę przestrzeni Głównego Miasta, a także spróbować tradycyjnych polskich smakołyków, uczestniczyć w lekcjach oraz wspólnie poeksperymentować w Centrum Hewelianum. Gości zachwyciła Droga Królewska, niesamowity widok z Gradowej Góry, historia upadku komunizmu i powstawania “Solidarności” oraz polska gościnność.

W programie wymiany znalazły się także warsztaty plastyczne – uczniowie, w grupach wielonarodowościowych, musieli wykonać kolaże inspirowane tematyką “mostów”, tych rzeczywistych oraz mostów budowanych na płaszczyźnie integracji, komunikacji i porozumienia. Finałem pracy zespołowej było wspólne przygotowanie wernisażu prac plastycznych.

Nie sposób zapomnieć wspólnej zabawy podczas warsztatów integracyjnych, spaceru nad morze, czy wspólnego śpiewania w konkursie karaoke. Uczestnicy projektu “Bridges” z niecierpliwością czekają już na kolejne spotkanie we Włoszech.

Źródło: Gazeta Wyborcza Trójmiasto