Dzień Angielski w naszej szkole!

W dniu 20 marca uczniowie Gdańskiego Gimnazjum “Lingwista” wzięli udział w Dniu Angielskim. Uroczystość ta stała się szkolną tradycją, która angażuje, kształci i bawi wszystkich uczniów.

W tym roku uczniowie przygotowali liczne prezentacje na temat krajów anglojęzycznych oraz potraw charakterystycznych dla każdego kraju. Można było także wysłuchać muzyki, zaśpiewać piosenkę lub zobaczyć tradycyjne tańce ludowe. Niektórzy uczniowie zaprezentowali swój talent aktorski w produkcjach filmowych przygotowanych specjalnie z okazji Dnia Angielskiego.

Język angielski towarzyszył uczniom przez wiele dni przed finalizującym wydarzeniem dzięki plakatom, które pozwoliły utrwalić określone słownictwo oraz informacje kulturowe. Wiedza została oczywiście sprawdzona podczas quizów, zarówno tych tradycyjnych, w których rywalizowały ze sobą poszczególne grupy oraz tych bardziej nowoczesnych, pozwalających wykorzystać technologie informacyjne i zapewniających dobrą zabawę.

Przyjemności było jeszcze więcej dzięki degustacji różnorodnych dań przygotowanych przez uczniów dla koleżanek i kolegów.