Deutsch-Wagen-Tour w Gdańskim Gimnazjum LINGWISTA

dwtDługo wyczekiwany czwartek, 13.03.2014 nadszedł, a z nim fantastyczna wizyta Deutsch-Wagen-Tour i pani Magdaleny Jurowskiej (lektorki języka niemieckiego) z Olsztyna.

Od godziny 10:00 do godziny 13.00 w naszej auli było słychać język niemiecki i śmiech zadowolonych uczniów oraz czuć wspaniałą atmosferę.

Jako pierwsi zajęcia rozpoczęli uczniowie klas I. Po powitaniu i przedstawieniu się gimnazjaliści przystąpili do gier i zabaw po niemiecku. Rozpoznawali pory roku, tworzyli słowa z rozsypanek literowych, tłumaczyli słowa na język polski oraz uczestniczyli w zabawie z chustą animacyjną, poznając przy tym słownictwo związane z pogodą.

Potem przyszedł czas na klasy II. Tym razem uczniowie rozpoznawali, podczas quizu, znanych muzyków oraz zespoły niemieckojęzyczne, poznali nazwy instrumentów muzycznych, układali domino, śpiewali, a nawet tańczyli.

W nagrodę uczestnicy zajęć otrzymali, bądź wygrali, wiele fajnych nagród, m.in. koszulki z logo projektu “Deutsch-Wagen-Tour”, długopisy, naklejki, smycze do kluczy, torby płócienne, zakładki do książek, balony itp.

Zachwyceni uczniowie już zaczęli dopytywać się, kiedy będzie kolejna wizyta Deutsch-Wagen(a) w naszej szkole i obiecali pilnie uczyć się języka niemieckiego 🙂 Całość koordynowała pani Anna Sulżycka wraz z ogromną pomocą pozostałych pań germanistek, pani Bożeny Klein i pani Moniki Krzywiec.

A o to link do strony programu, gdzie można znaleźć informację o wizycie w naszej szkole (należy szukać po dacie 13.03.2014): http://www.deutsch-wagen-tour.pl/

Jasne, że klar 🙂 !