Comenius Partnerski Projekt Szkół w Gdańskim Gimnazjum „Lingwista” im. Hymnu Narodowego

W roku szkolnym 2012-2013 rozpoczęta zostanie realizacja wielostronnego partnerskiego projektu szkół w ramach programu „Uczenie się przez całe życie”, Comenius. Celem projektu zatytułowanego „Our Heritage: let’s know and preserve it” (“Nasze dziedzictwo: poznajmy i zachowajmy je”) jest zaznajomienie uczniów z dziedzictwem kultowym występującym w danym regionie, w szczególności z obiektami zapisanymi na liście UNESCO. Realizacja projektu umożliwi uczniom z Polski, Francji, Portugalii, Hiszpanii, Niemiec, Turcji i Włoch porównanie i wymianę informacji na temat różnorodnych aspektów kulturowych, promowanie dziedzictwa kulturowego z turystycznego punktu widzenia oraz użycie nowoczesnych technologii.

W ramach projektu Gdańskie Gimnazjum „Lingwista” im. Hymnu Narodowego współpracuje z następującymi szkołami:
– IES Garci Mendes z El Carpio w Hiszpanii,
– Rudolf-Koch-Schule z Offenbach w Niemczech,
– Hekimoglu Alipasa Iikogretim Okulu z Istambułu w Turcji,
– Escola Sekundaria Afonio Lopes Vieira z Leiria w Portugalii,
– College la Rabieże z Jues-les-Tours we Francji,
– Scuola Secondaria Di i Grado “Dante Alighieri” z Modugno we Włoszech.

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt lub publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną.