Projekt edukacyjny klas pierwszych „W świecie mitów i herosów”

Ostatnimi czasy klasy pierwsze realizowały projekt edukacyjny z języka polskiego syntetyzujący wiadomości o antycznych mitach i herosach. Celem projektu było zdobycie przez uczniów umiejętności wykorzystania posiadanych wiadomości podczas wykonywania zadań i przygotowywania się do prezentacji projektu. Dzięki projektowi uczniowie mieli w sposób przystępny, poprzez wybraną przez siebie aktywizującą metodę pracy, ugruntować przyswojone wcześniej wiadomości na temat mitycznych historii i postaci. Projekt był podsumowaniem i zwieńczeniem serii lekcji poświęconych mitologii greckiej. Po określeniu celów i zaplanowaniu etapów realizacji projektu uczniowie zaczęli wykonywać ustalone wcześniej zadania. W ramach projektu uczniowie przygotowali m.in. gry edukacyjne oparte na znanych mitach greckich, prezentacje multimedialne wzbogacone quizami, dramy i filmy. Wszyscy świetnie się przy projekcie bawili. Mogliśmy przejąć odpowiedzialność za wykonywane zadania . Pomysł bardzo się spodobał, a prace uczniów pokazały, że dawaliśmy z siebie wszystko. Liczymy na więcej takich projektów!

Anna Sekścińska, Biały Kruk