Wizyta konsula Ukrainy w Gdańskim Gimnazjum “Lingwista”

21 października 2014 w Gdańskim Gimnazjum “Lingwista” im. Hymnu Narodowego mieliśmy przyjemność gościć kosula Ukrainy – profesora Myrona Yankiw i wice kosula Ukrainy Panią Oksanę Denis. Towarzyszył im profesor Mirosław Boruszczak. Goście przybyli, by omówić pomówić o współpracy w ramach projektu edukacyjnego polegającego m.in. na umożliwieniu uczniom z Ukrainy edukacji w Polsce i uczniom z Polski edukacji w Ukrainie.

Uroczystość rozpoczęła się przywitaniem gości przez Dyrektor Generalną NCE Oświata “Lingwista” Panią Katarzynę Ostrowską. Uczniowie Gdańskiego Gimnazjum “Lingwista” zaprezentowali króti program artystyczny, a w nim między innymi: taniec narodowy – polonez w strojach z XIX wieku, zespół wokalno – muzyczny odśpiewał “Rotę” Marii Konopnickiej, a Piotr Litwiński – czeń klasy I B wykonał utwór na akordeonie. Dyrektor Generalna NCE Oświata “Lingwista” Pani Katarzyna Ostrowska wręczyła gościom podarunki – wpinki wykonane ze srebra, będące wyrazem przynależności do sympatyków Gdańskich Szkół “Lingwista”. Pierwowzór wpinki stanowi moneta antyczna – drachma ateńska z 450 r. p.n.e. ; gościom wręczono kwiaty. Na koniec uczniowie Gdańskiego Gimnazjum “Lingwista” mieli możliwość zadania Panu konsulowi pytań.

Spotkanie odbyło się w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze. Cieszymy się na możliwość podjęcia współpracy między naszymi krajami i wyrażamy nadzieję, że nasi goście odwiedzą nas jeszcze. Zapraszamy.