WIELKI SUKCES W KONKURSIE JĘZYKOWYM z NIEMIECKIEGO

Dnia 22.05.2015 wybrani uczniowie klas trzecich Gdańskiego Gimnazjum „Lingwista” uczący się języka niemieckiego wzięli udział w VI Gdyńskim Konkursie Teatralnym w Języku Niemieckim o zasięgu wojewódzkim „Theater macht Spaβ”.

Spektakle prezentowane były w gdyńskim Gimnazjum nr 1. Udział w konkursie wzięło kilkanaście grup z całego województwa pomorskiego. Konkurs polegał na prezentacji przygotowanego przez uczniów przedstawienia w języku niemieckim. Widzami byli uczestnicy oraz jury. Uczniowie naszej szkoły postanowili wystąpić z unowocześnioną przez nich samych wersją baśni pt. „Jaś i Małgosia”. Nasi trzecioklasiści zajęli II MIEJSCE w konkursie i otrzymali ciekawe nagrody. Jesteśmy bardzo dumni z sukcesu naszych uczniów i serdecznie im gratulujemy.

A oto lista naszych zwycięzców:

Filip Cirocki 3c

Patrycja Gaabouri 3a