GRA MIEJSKA ZORGANIZOWANA PRZEZ KLASĘ II B – PROJEKT EDUKACYJNY „MIASTO MAGICZNYCH PRZESTRZENI”

11 maja klasa II B Gdańskiego Gimnazjum „Lingwista” zorganizowała, w ramach realizacji projektu edukacyjnego „Miasto magicznych przestrzeni” Grę Miejską dla uczniów klas pierwszych naszego gimnazjum. Drugoklasiści podzielili uczniów klas pierwszych na kilka grup. Uczestnicy zabawy dostali mapy Starego Miasta i krzyżówki do rozwiązania. Jej hasła stanowiły odpowiedzi na pytania zadawane pierwszakom w punktach zaznaczonych na mapie. Uczniowie musieli do nich dotrzeć. Drugoklasiści ciekawie przemyśleli wszystkie zagadki, które układały się w rymowane wierszyki.

Uczniowie nie tylko świetnie się bawili, celem gry miejskiej było też poznanie ulic Gdańska, których wcześniej nie znali. Każda grupa po zakończeniu całej trasy zebrała się pod Żurawiem. Wszystkie osoby musiały się wykazać sprytem i wytężać swoje szare komórki. Jestem przekonana, że taka gra rozwija i uczy, a jednocześnie można się przy niej dobrze bawić. Klasy pierwsze miały świetną okazję, żeby odwiedzić piękne zakątki swojego miasta, pokontemplować piękno jego architektury i poczuć wyjątkowy klimat Gdańska.

Oliwia Buczyk, Biały Kruk