Wymiana polsko – niemiecka 2016

W dniach 09-14.09.16r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wymianie polsko-niemieckiej.
To już kolejny raz, kiedy gościliśmy naszych przyjaciół z Friedrich-Wilhelm-Schule z Eschwege z Niemczech i wspólnie spędziliśmy kilka dni w Gdańsku.
Pierwszego dnia spotkaliśmy się w naszym gimnazjum i po oficjalnym powitaniu gości z Niemiec przez panią dyrektor, Małgorzatę Stępniak, wspólnie uczestniczyliśmy w specjalnie na tę okazję przygotowanych lekcjach j. angielskiego i historii.
Razem z naszymi niemieckimi kolegami zwiedzaliśmy: gdańskie Stare Miasto, Muzeum w Stutthofie, Zamek w Malborku oraz Europejskie Centrum Solidarności. Popłynęliśmy także na Westerplatte oraz byliśmy na spacerze po sopockim molo i  graliśmy w kręgle w klubie U7.
Ostatniego dnia wspólnie bawiliśmy się na wieczorze pożegnalnym w szkole – nasi koledzy przygotowali prezentację zdjęć z całego tygodnia oraz mieliśmy okazję skosztować specjalnie dla nas upieczonego tortu i pysznych potraw przygotowanych przez uczniów naszej szkoły.
W wolnym czasie wymienialiśmy się swoimi poglądami i zauważaliśmy różnice i podobieństwa między naszymi krajami. Wieczorami cieszyliśmy się swoim towarzystwem i rozwijaliśmy nasze umiejętności w porozumiewaniu się językami obcymi.
Na rewanż musimy czekać do maja 2017, kiedy to polska grupa pojedzie do Eschwege  w Niemczech.