Wybory na przewodniczącego SAMORZĄDU SZKOLNEGO

Niedawno w naszej szkole odbyło się głosowanie na przewodniczącego Samorządu Szkolnego. Zgłosiły się na to stanowisko dwie bardzo utalentowane i kreatywne osoby – Iga Krzemińska z IIB oraz Marek Arasimowicz z klasy IIIB. Oboje przedstawili świetne pomysły, ale przewodniczący może być tylko jeden.

Pan Świniarski, czyli opiekun całego Samorządu Szkolnego, razem z startującymi w wyborach, chodził po klasach i zbierał głosy. Iga oraz Marek krótko opisali siebie i swoje pomysły, by inni uczniowie wiedzieli, na kogo głosują i czy będzie to dobry wybór. Oczywiście, decyzja okazała się bardzo trudna, bo oboje  przedstawili wspaniałe sugestie na urozmaicenie życia szkolnego uczniów. Ich kreatywność nie miała granic i wiadome było, że oboje poradziliby sobie na tym stanowisku. Gdy już się zaprezentowali przyszedł czas na głosowanie.

Po przeliczeniu głosów okazało się, że wygrała… Iga Krzemińska. Jednak za każdy wcielony w życie projekt odpowiedzialny jest cały samorząd. Iga to wspaniała osoba, która z pewnością wprowadzi wiele fantastycznych reform. Po swojej wygranej nie spoczęła na laurach, bo samorząd już zaczął pracę i wprowadził Szczęśliwy numerek. Niedawno ogłoszony został również konkurs na klasę, która odda najwięcej gier, zabawek i maskotek dzieciom z naszej okolicy. Jest to wspaniały pomysł na wsparcie innych i zrobienie dobrego uczynku.
Miałam okazję  przeprowadzić z Igą krótki wywiad i  okazało się, że jest to wspaniała i miła osoba (szczegóły w pierwszym wydaniu Białego Kruka). Samorząd ma wiele rożnych pomysłów. Na przykład niedługo powinna pojawić się w naszej szkole sonda na temat istnienia sensu gimnazjum. Na więcej idei musimy poczekać, bo mają to być niespodzianki. Nasza przewodnicząca bardzo cieszy się z tego, że udało się jej objąć to stanowisko. Mimo wielkiej ilości obowiązków z pewnością da radę, bo robi to, co lubi. A w rzeczach, które uwielbiamy robić, jesteśmy najlepsi.
Mimo tego, że przewodniczący jest jeden pamiętajmy, że pracuje cały Samorząd Szkolny. Zresztą są to przedstawiciele uczniów, którzy też mają znaczący wpływ na życie szkoły. Podsumowując, każdy uczeń ma prawo mieć swój pomysł.
Zosia Lipnicka, Biały Kruk