Przedstawienie profilu teatralnego – Dziady cz. II

Znalezione obrazy dla zapytania dziady

DZIADY jest to nazwisko uroczystości obchodzonej dotąd między pospólstwem w wielu powiatach Litwy, Prus i Kurlandii, na pamiątkę dziadów, czyli w ogólności zmarłych przodków (Adam Mickiewicz, Przedmowa do Dziadów cz.II) – tym razem Dziady odprawili, w ramach przedstawienia teatralnego, uczniowie profilu teatralnego klas drugich. W tajemniczej, mrocznej scenerii, pośród nagrobków, zgromadzeni wokół trumny Guślarz wraz z chórem wzywali dusze zmarłych. Na spektakl zaproszeni zostali uczniowie klas pierwszych i drugich, dla których mogła to być niezwykła lekcja języka polskiego. Wspaniała gra aktorska i nastrojowa sceneria tworzyły niezwykle klimatyczny nastrój. Komentarze uczniów po spektaklu pozwalają nam sądzić, że przedstawienie bardzo się wszystkim podobało. Gratulujemy aktorom wielkiego sukcesu. Jako koordynator projektu bardzo doceniam ich zaangażowanie i ciężką pracę, która złożyła się na sukces przedstawienia.
Agnieszka Krzywicka