MEGAOLIMPIADY… PODSUMOWANIE:)

DSC_0019W ciągu ostatnich dwóch tygodni Gdańskie Gimnazjum „Lingwista” miało przyjemność powitać w swoich progach uczestników konkursu X MEGAOLIMPIADY WIEDZY. W dniach od 16 do 27 lutego uczniowie klas piątych i szóstych szkół podstawowych zmierzyli się z zestawami zadań konkursowych z matematyki, przyrody, historii, języka polskiego oraz języka angielskiego. Każdego dnia Gdańskie Gimnazjum „Lingwista” im. Hymnu Narodowego gościło ponad stu uzdolnionych młodych ludzi, co w ostatecznym rozrachunku dało nam ponad 1000 uczestników!

Głównym celem konkursu jest wzbudzanie w uczestnikach zainteresowań, zachęcanie ich do: samodzielnego zdobywania wiedzy z wielu dziedzin nauki, rozwiązywania problemów w sposób kreatywny, a także nauka wykorzystywania zdobytej wiedzy w praktyce.

Prace uczestników sprawdzać będą komisje przedmiotowe złożone z nauczycieli naszej placówki. Wyniki przedstawione zostaną na stronie internetowej gimnazjum najpóźniej 16 marca 2015 roku. A stawka jest niebagatelna! Na zwycięzców czeka uroczysta gala rozdania nagród a także stypendia naukowe w Gdańskim Gimnazjum „Lingwista” im. Hymnu Narodowego. A najlepsi Olimpijczycy (laureaci z dwóch przedmiotów) otrzymają możliwość bezpłatnej nauki w naszym gimnazjum.

W czasie, gdy uczniowie klas podstawowych zmagali się z testami konkursowymi, swoich sił próbowali też gimnazjaliści. Edycja gimnazjalna MEGAOLIMPIADY WIEDZY odbywała się w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym „Lingwista” z przedmiotów takich jak: język: polski, niemiecki, angielski, francuski, biologia, fizyka, chemia, matematyka, geografia, historia i wiedza o społeczeństwie. Zmagania jednak dobiegły końca. Zostaje teraz tylko czekać na wyniki.

Trzymamy kciuki za wszystkich uczestników i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach MEGAOLIMPIADY!

Daria Lisewska, Biały Kruk