Zawody X Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów

Wszystkich uczniów zapraszamy do wzięcia udziału w Olimpiadzie Matematycznej Gimnazjalistów, której pierwszy etap składa się z dwóch niezależnych części:

• część testowa, która odbędzie się 27 listopada 2014 r. o godz. 9.00. Podczas 75-minutowego sprawdzianu uczestnik odpowiada na 15 pytań testowych. Każde pytanie testowe składa się z trzech niezależnych stwierdzeń, z których część jest prawdziwa, a część fałszywa (mogą być także wszystkie prawdziwe lub wszystkie fałszywe). Zadaniem uczestnika jest rozstrzygnięcie, które z tych trzech stwierdzeń są prawdziwe.
  • część korespondencyjna, która polega na samodzielnym rozwiązaniu przez ucznia zadań i wysłaniu rozwiązań do 15 grudnia 2014 r.

Uwaga! Na część testową należy przynieść podpisane przez rodzica (i ucznia) oświadczenie!

Każdy uczeń, który chce przystąpić do zawodów powinien do 26 listopada 2014 roku zgłosić swój udział do p. Tomasza Ogrodnika.