Wyjście na film Mały Książę w ramach realizacji bloku humanistycznego

Chyba każdy choć raz słyszał o niepozornym, aczkolwiek wybitnym dziele Antoine de Saint Exupery’ego „Mały Książę”. My mieliśmy okazję obejrzeć najnowszą ekranizację filmową zainspirowaną tym utworem.

Uczniowie klas pierwszych i drugich Gdańskiego Gimnazjum „Lingwista” wraz z opiekunami wybrali się do kina Cinema City Krewetka na film pod tytułem „Mały Książe”. W trakcie oglądania niektórzy uronili kilka łez, inni z wielkimi oczami przeżywali decyzje i przygody bohaterów.  Twórcy filmu w sposób nowatorski i wyjątkowy potraktowali oryginał, jednak sens utworu został  zachowany. Ekranizacja „Małego Księcia” wywołała  burzliwą wymianę zdań i opinii między uczniami. Większość z nas podziwiała film za innowatorski pomysł, przedstawianie problematyki z wyobraźnią oraz urokliwe momenty, które wywoływały refleksje.

Wszyscy uczniowie zaliczyli wyjście do owocnych i udanych. Nie tylko obejrzeliśmy fantastyczny film, poczuliśmy kinowy klimat i staliśmy się na chwilę krytykami filmowymi, ale także zintegrowaliśmy się we wspólnym gronie i miło spędziliśmy czas. Dobrze zorganizowana wycieczka oraz ciekawy repertuar to „przepis” na udaną, szkolną wyprawę.

Julia Wiergowska, Biały Kruk