Wojewódzki konkurs “Historia Hymnu Narodowego”

Gdańskie Gimnazjum „Lingwista” im. Hymnu Narodowego zaprasza uczniów szkół podstawowych i gimnazjów województwa pomorskiego do wzięcia udziału w konkursie wojewódzkim Historia Hymnu Narodowego objętym patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty oraz patronatem honorowym – Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie – Oddział Muzeum Narodowego w Gdańsku.

Konkurs ma na celu popularyzację wiedzy na temat historii Hymnu Narodowego, poznanie: kontekstu powstania i dziejów Legionów Polskich we Włoszech oraz wybitnych Polaków związanych z tymi wydarzeniami; poznawanie przez młodzież losów Pieśni na przestrzeni wieków, umacnianie tożsamości narodowej uczniów i wartości patriotycznych poprzez ich związek z historią swojego narodu.

Regulamin konkursu uwzględnia także cele dydaktyczne wynikające z programu szkolnego.

Tytuł: Karta zgłoszenia (0 click)
Podpis:
Filename: karta-zgloszenia-historia-hymnu-narodowego.doc
Rozmiar: 26 KB
Tytuł: Regulamin konkursu (0 click)
Podpis:
Filename: hymn_narodowy_regulamin_konkursu-2015-2016.pdf
Rozmiar: 361 KB

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie

Organizatorzy konkursu

Gdańskie Gimnazjum „Lingwista” im. Hymnu Narodowego