Uroczystość wręczenia nagród w II edycji konkursu wojewódzkiego Historia Hymnu Narodowego

9 kwietnia 2015 roku o godzinie 14:00 w Gdańskim Gimnazjum „Lingwista” im. Hymnu Narodowego odbyła się uroczystość wręczenia nagród w II edycji konkursu wojewódzkiego Historia Hymnu Narodowego.

Uczniowie naszej szkoły pod czujnym okiem Pani Agnieszki Krzywickiej, będącej jednocześnie koordynatorem konkursu, przygotowali wspaniałą uroczystość. Jak w ubiegłym roku konkurs objęło patronatem Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie, którego wieloletniego kierownika, Pana Henryka Wawrzyka, gościliśmy na gali. Po oficjalnym przywitaniu gości przez Panią dyrektor Małgorzatę Stępniak, głos zabrał Pan Wawrzyk. Uroczystość przeplatana była elementami artystycznymi. Nasi uczniowie wykonali m.in. prezentację tańca patriotycznego – poloneza – w strojach z epoki, Wioletta Kugiel i Zuzanna Romanowska recytowały fragment Księgi XII – „Koncert Jankiela” Adama Mickiewicza, a Daria Lisewska przygotowała bardzo ciekawą prezentację multimedialną o autorze „Mazurka Dąbrowskiego”. Na koniec nastąpiło wręczenie nagród laureatom i finalistom.

Uroczystość zwieńczyło wspólne zdjęcie. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie. Tak jak w ubiegłym roku cieszył się on wielkim zainteresowaniem i przystąpiło do niego w I. etapie ok. 700 uczniów. Tym bardziej tytuł laureata i finalisty w tym konkursie to ogromne wyróżnienie. GRATULUJEMY.

Zuzanna Romanowska, Biały Kruk