Gdańskie Szkoły “Lingwista” w CH Madison

akcja_charytatywna_10W ostatnim czasie nasze szkoły: podstawowa, gimnazjum i liceum zorganizowały coroczną AKCJĘ CHARYTATYWNĄ, tym razem w C.H. Madison. Celem przedsięwzięcia było niesienie pomocy potrzebującym dzieciom na Litwie.

W  niedzielę, 30 marca 2014 roku, Gimnazjum „Lingwista” przygotowało dzień pełen wrażeń, w którym znalazło się coś dla każdego.  Ruszyliśmy od samego rana – dmuchano balony, przygotowywano scenę, rozstawiano poszczególne stoiska. W przedsięwzięciu brali udział nauczyciele i niestrudzeni wolontariusze z naszych szkół, zaangażowani byli wszyscy – od podstawówki, aż po liceum.

A w programie między innymi: występy wokalno – taneczne, pokaz fechtunku historycznego, warsztaty chemiczne z wykorzystaniem ciekłego azotu, etiudy teatralne, dla młodszych: teatrzyk kukiełkowy i stoisko, gdzie można było własnoręcznie przygotować wymyślne ozdoby świąteczne i origami, malowanie twarzy i studio tatuażu, choć nie tego prawdziwego:). Impreza rozpoczęła się wydarzeniem niezwykłym – malowaniem wiosennej łąki razem z Panem Henrykiem Cześnikiem, profesorem ASP. Podczas akcji nasi wolontariusze zapoznawali innych z ideą akcji charytatywnej i sprzedawali ręcznie robione kartki świąteczne. Uzbierany dochód przeznaczono na dofinansowanie letniego wypoczynku ubogim dzieciom na Litwie. Akcja trwała do godziny 17:00.

Dzień ten był niewątpliwym sukcesem dla całego naszego szkolnego społeczeństwa i zapewnił nam nie tylko dobrą zabawę, ale też nauczył, że należy pomagać innym, współpracować i działać dla jakiejś idei i w ten sposób czynić ten świat piękniejszym.

Zobacz zdjęcia!

Daria Lisewska