Dzień otwarty!

Tłumy na szkolnych korytarzach, interesujące warsztaty i nietuzinkowe doświadczenia? To może oznaczać tylko jedno- Dzień Otwarty Gdańskiego Gimnazjum “Lingwista”!

W piątek, 6 marca, nasza szkoła gościła wielu uczniów szkół podstawowych oraz ich rodziców, a to wszystko z okazji Dnia Otwartego – niezwykłego wydarzenia zorganizowanego przez naszych nauczycieli i ich podopiecznych. Niech żałują wszyscy nieobecni, bo było co zobaczyć!

Na samym wejściu na pierwszych gości czekała P. Ewelina Zielińska wraz z grupą uczniów prowadzących pokazy chemiczne. Obyło się (na szczęście) bez wybuchów, choć przeprowadzone tam doświadczenia- malowanie kwasami i zasadami, badanie odczynu pH, wykrywanie białka- były niezwykle ciekawe.

Z sali chemicznej goście przechodzili do sali biologicznej, gdzie profil biologiczny klas drugich oraz Pani Justyna Dybuść przygotowali szereg atrakcji, min.: ciecz newtonowską, preparaty mikroskopowe, szkolne eksponaty, oraz doświadczenie polegające na otrzymaniu dwutlenku węgla z sody oraz octu. Zainteresowani mogli stworzyć również swoje własne preparaty z np. gruszki, cebuli oraz ogórka.

Uczniowie klasy III B wraz z Panem Grzegorzem Kasperskim postarali się o przygotowanie atrakcji w sali fizycznej. Na osoby, którym nie straszne były wzory fizyczne czekała gra integracyjna, doświadczenia i sztuczki związane z optyką i elektromagnetyzmem, a także mała porcja wzorów w postaci obliczania przyśpieszenia ziemskiego.

Nie zabrakło również pokazu naszych artystycznych talentów. Grupa teatralna pod przewodnictwem Pani Agnieszki Krzywickiej dała z siebie wszystko podczas etiud teatralnych. Krótkie przedstawienie o zagubionej dziewczynie i jej przygodach nagrodzono gorącymi brawami i wybuchami śmiechu.

Pan Męczykowski razem z grupką uczniów z klas trzecich i drugich zadbali o wystrój sali historycznej. Podziwiać można było m.in.: naszą kolekcję prasy przedwojennej oraz inne ciekawe znaleziska historyczne. Tłem dla wszystkiego była prezentacja zdjęć z różnorakich wyjść historycznych, prowadzonych w ramach zajęć. Uczniowie występowali w strojach z różnych epok historycznych.

Nie zawiedli również uczniowie z kluby szermierki japońskiej. Dali oni niesamowity pokaz swoich umiejętności w posługiwaniu się m.in. bronią białą, oraz poprowadzili otwarty trening dla wszystkich zainteresowanych.

Nie sposób wymienić wszystkich zaangażowanych w organizację tego wspaniałego wydarzenia, jakim był Dzień Otwarty naszego gimnazjum. Chciałbym tutaj w imieniu całej Redakcji Białego Kruka (który na ten dzień przygotował specjalne wydanie gazety szkolnej) podziękować za pomoc i wkład wszystkim osobom, które włożyły część siebie w organizację tego niezwykłego przedsięwzięcie.

Bez Was byłoby to niemożliwe! Jesteście wspaniali.

Konrad Sotowicz, Biały Kruk