Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej

den2014_13Dnia 10 października grupa przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego pod czujnym okiem Pani Moniki Białas przedstawiła na forum społeczności szkolnej apel zorganizowany w związku ze zbliżającym się Dniem Edukacji Narodowej.

Przedsięwzięcie mieściło w sobie wiele ciekawych atrakcji. Jedną z głównych części był skecz, mający przedstawić uczniom w zabawnej odsłonie przykładową radę pedagogiczną. Scenariusz napisany został przez uczennice klasy IIIC .Obsadę natomiast stanowili uczniowie z Samorządu Uczniowskiego. Drugą, równie interesującą oraz jakże ekscytującą częścią apelu było ogłoszenie wyników konkursu na najlepszy nauczycieli. W różnych kategoriach przyznane zostały pierwsze, drugie i trzecie miejsca. Laureaci otrzymali specjalnie przygotowane dyplomy z gratulacjami. Warto wspomnieć, że najlepszym nauczycielem został Pan Łukasz Męczykowski, któremu serdecznie gratulujemy. Miano najprzystojniejszego otrzymał natomiast Pan Bartosz Szymański. W dalszej części spotkania salwy śmiechu wywołał seans jednego z odcinków serialu „Matura to Bzdura”. Na sam koniec uczestnicy wykazać się mogli nie tyle wiedzą, co spostrzegawczością i szybkim kojarzeniem faktów w przeprowadzonej konkurencji, w której to mieli odpowiadać na potencjalnie banalne, choć nie do końca jak się okazało, pytania.

Apel połączył wiedzę merytoryczną, bardzo wciąż ważną, z elementami komicznymi, a wszystko to związane było z obchodami Dnia Edukacji Narodowej. Uważam, iż ten dzień zostanie na długo w pamięci uczniów i zapisze się w ich sercach jako udany. Wraz z nim pozostanie wspomnienie o samym przekazie i historii Dnia Nauczyciela, a więc główny cel apelu zostanie osiągnięty. Bardzo dziękujemy Pani Monice Białas, a także współpracującym z nią gronem uczniów za tak wspaniały i dobrze przygotowany apel. Dobra robota 🙂

Daria Lisewska