FINAŁ WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PIOSENKI MIĘDZYNARODOWEJ

Wojewódzki Konkurs (1)17 maja w Gdańskim Gimnazjum „Lingwista” im. Hymnu Narodowego odbył się Wojewódzki Konkurs Piosenki Międzynarodowej, którego hasło brzmiało: #beTOGETHER.

Do naszej szkoły przybyli młodzi wokaliści z terenu województwa pomorskiego. W pierwszej kolejności swoje piosenki zaprezentowali uczniowie klas IV – VI szkół podstawowych. Dzieci wykazały się ogromnym talentem wokalnym. Szczególne gratulacje za układy choreograficzne, których w tej części konkursu było na prawdę wiele! Laureatami zostali:

• I miejsce – Zuzanna Polańska (Szkoła Podstawowa w Pogórzu)
  • II miejsce – Zespół Wokalny FANTAZJA (SP nr 2 w Malborku)
  • III miejsce – Mateusz Czapp (SP Happy Kids Osowa, Empire Music School)
  • Nagroda publiczności: Aleksandra Szulik (SP nr 12 w Tczewie), Mateusz Czapp (SP Happy Kids Osowa, Empire Music School)

Druga część konkursu skierowana była do uczniów szkół gimnazjalnych. Usłyszeliśmy piosenki w różnych językach zaśpiewane na bardzo wysokim poziomie. Jurorzy mieli bardzo ciężkie zadanie… W tej części laureatami zostali:

• I miejsce – Martyna Prochera (Zespół Szkół nr 3 w Wejherowie)
  • II miejsce – Mila Jankowska, Weronika Sząszor, Julia Szerszon (Gimnazjum nr 25 w Gdańsku)
  • III miejsce – Alicja Sporek (Gimnazjum nr 2 w Gdyni)
  • Nagroda publiczności: Martyna Prochera (Zespół Szkół nr 3 w Wejherowie)

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

Jednocześnie chciałbym serdecznie podziękować Lukasowi Chmarzyńskiemu i Jarosławowi Jaśko za świetne prowadzenie koncertu oraz Markowi Arasimowiczowi za obsługę nagłośnienia. Wielkie podziękowanie kieruję również do uczniów klasy IC, którzy przygotowali wystrój sali 102, prowadzili Punkt Informacyjny oraz pomagali w drobnych pracach podczas konkursu. Bez Was ten konkurs nie udałby się!

Tomasz Ogrodnik

Koordynator konkursu